• Ви посакам добредојде на Нашата продавница!

Која е улогата на двојно единствен на чевли на трудот?

Во комбинација на тековната чевли единствената материјал, двојно единствен стана најзгодно и најдобро решение. Заштитата на единствениот се постигнува со отпорност на абење и против пролизгување изведба на надворешниот ѓон, која се реализира од страна на светлина и меки карактеристики на midsole на на. Удобност при одење.

Од оваа гледна точка, тековниот најдобра комбинација е RU / PU, со користење на гума (RU) да се направи outsole, полиуретан (СТП), како midsole, а потоа преку лепило или хемиско сврзување функција и функцијата сврзување на себе СТП обврзници на outsole на midsole. Се разбира, надворешниот единствениот на чевли, исто така може да бидат полирани, полирани, и врежан.

Исто така постои и комбинација од единствен материјал, имено PU / TPU (полиуретан / термопластичен полиуретан). Тоа е удобно да се носат. Покрај тоа, употребата на Термопластичен полиуретан да се направи outsole ги задоволува потребите на современата дизајнери, бидејќи самото направени од TPU може да произведе шарени единствената, и процесот на резба на трговец, исто така може да бидат различни.

Друг двоен слој единствен направен од PU / PU (полиуретан / полиуретан) комбинација материјал, надворешниот ѓон и Подлошката се направени од полиуретан. За outsole, особено густа полиуретан материјал мора да се користи за одржување на карактеристиките на отпорност на абење на outsole. За midsole, полиуретанска пена мора да бидат избрани за удобност.

 


Време на мислењето: Декември-24-2018
WhatsApp Онлајн Chat!